OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
 

La Madrastra- Macocha

Promos- upútavky( trailery)
V tejto sekcií vám prinášam niekoľko videí- upútaviek- v telenovelom svete sa im hovorí Promos, z ktorých je poskladaný úvodný film s titulkami. Sú to len krátk ukážky s troma-štyrmi vetami, ale vystihujú podstatu telenovely. Okrem týchto oficiálnych trailerov si každá televízia robí aj svoje vlastné upútavky, s ktorými sa takisto stretnete v tejto sekcií. Prajem príjemné pozeranie.
               
 
                   
 
                                     Promo 1- vidíme tu najmä Máriu ako hlavnú predstaviteľku, ako                                     ženu, ktorá hľadá spravodlivosť a snaží sa získať si svoje deti
 
                       
                                   
 
                  Promo 2- máme možnosť tu vidieť Estebana ako hlavného                   mužského predstaviteľa so svojím "sokom" Leonelom, vlastne                       zakazuje mu Máriu, hovorí o nej ako o zakázanej pre Leonela,                Leonel aj tak Márii vyznáva lásku.... ach ten Leonel, kedy len dostane                                                         rozum?
 
 
                 
 
                                  Promo 3- na tomto videu vidíme Máriin boj o deti, aj to, ako sa s                ňou Esteban háda, pretože nechce dopustiť, aby povedala deťom                pravdu. Na záver vidíme Máriu s Otcom Bellisariom- Mária mu hovorí:          Ay Padre, porque una madre debe convertirse a madrastra? (Ach otče,          prečo sa jedna matka musí zmeniť na macochu?)                                                                                                                                                                                                     
 
                                                                                                                                 
 
                               Promo 4- posledné z kolekcie pridaných promos od jedného                  autora, vidíme tu všetkých hlavných predstaviteľov okrem Márie-                  každý hovorí niečo na jej adresu- poväčšine nie práve lichotivé, no                Esteban ako posledný dodáva: A pesar de todo, la sigo amando- pre              nešpanielčinárov prekladám: Napriek všetkému ju stále milujem. 
 
 
                                                                                                                                 
 
                                         Upútavka- je to upútavka na Macochu z niektorého z                                   mexických kanálov-veľmi zaujímavá.Prekladám: 
    Po dvadsiatich rokoch bude zločin odhalený. Kto je skutočným vrahom                                                 Patricie?
 
 
 
 
                   
 
 
                        Upútavka- Tv Doma- a presúvame sa ku nám na Slovensko- upútavka z roku 2009, keď začala vysielať televízia Doma (oddiel Tv Markíza s vysielaním zameraným na seríly, telenovely a romantické filmy...=D). Dúfam, že väčšina návštevníkov rozumie, pre neslovenčinárov neprekladám- desgraciadamente, tengo miedo, que no me voy a defender con este texto....
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                  
                                                                                       
                                                     Upútavka- Tv Markíza- zostávame na Slovensku, ale                      prenášame sa v čase do roku 2008, keď Macochu druhýkrát vysielali              na Slovensku, resp. Na Tv Markíza- bolo to teraz ranné vysielanie, my          mladší sme mali tú smolu, že sme nemohli kukať, lebo sme chodili do            školy... Ale keď sa chce, vždy sa nájde spôsob ako si pozrieť obľúbenú           telenovelu, no nie? Ja som si ju prostredníctvom mojich rodinných                 príslušníkov nahrávala na mobil ako zvukovú nahrávku, neskôr aj na            video (podotýkam, že vďaka tým nahrávkam v mojom mobile mohla              vzniknúť táto stránka a hlavne jej sekcia Scény- dialógy- lebo som si             všetky scény podrobne napočúvala.) Pre neslovenčinárov detto čo v                  predchádzajúcom prípade.
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                     
                                         
                                   
 
 
                                             Upútavka Tv Pop- Slovinsko- Naša milovaná Macocha sa dostala             aj k našim južnejším susedom, no nepoteším nikoho, ani sama seba-             nemám šajnu, čo sa v nej hovorí. Zatiaľ rozumiem totiž len                           španielsky a trochu anglicky...=D no nič, budeme si to musieť                                                         domyslieť....
                                                                                                       
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
 
 
                                           Promo- na tomto promo sú mladí aj starší zo Xochimilca-                      Hviezda a Greco, Leonel A Lupita, no vidíme tu aj Vojvodkyňu, Pulpa,            Socorro, DaVinciho. Všetci sú v Xochimilcu na loďkách... pekné
 
 
 
                                            
 
 
                      A tu máme ďalšie promo- Ana Rosa sa raduje, že vyhrala a že                         onedlho sa stane señorou San Romanovou, no ako všetci vieme, jej                                                             radosť netrvala dlho.
 
 
 
                                           
 
 
                                 Podobné promo- no tu vidíme na jednej strane Estebana s Anou                 Rosou- Ana Rosa vraví: Onedlho sa vezmeme, naša bitka skončila.                 No na druhej strane vidíme Máriu, ktorá odchádza z väzenia a vraví:             Naša bitka sa práve začína, Esteban. Potom opäť vidíme Anu Rosu s               Esteban, tentoraz Ana Rosa vraví: Vyhrali sme Esteban, vyhrali sme.             No Mária jej trochu oponuje- Prehral si Esteban, prehral si!
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
 
                                          Upútavka- pekne nám rozpovedá zápletku, máme to aj s                          menami hlavných predstaviteľov a ešte aj s vysielacím časom- to                  bude z niektorého mexického kanálu. Po 20 rokoch jedna žena                      hľadá samotnú spravodlivosť... tiež veľmi zaujímavá upútavka...